ورود

صنایع مس شهید باهنر

   تلفن گویا  : 021-اگر مشرق زمین را گاهواره تمدن بشری نامیده اند بی دلیل نیست. کشف، استخراج و ذوب فلزات گوناگون در صنعت ایران باستان که آثار کوره های ابتدایی ذوب فلزات گواه روشن بر آن است، دانشایرانیان قدیم را در صنعت تولید فلزات بویژه مس اثبات می کند. محمد زکریای رازی شیمیدان برجسته ایرانی در پی یافتن اکسیر اعظم، اگرچه مس را به طلا تبدیل نکرد اما ارزش های این فلز استراتژیک را بویژه در ترکیبات گسترده آلیاژی آن مانند برنج و مواد حاوی کربنات روی با مس کشف و عرضه نمود. بر اساس آثار بدست آمده می تو ان آسیای میانه را مبداء پیدایش مس دانست. فلز مس در دوران نوسنگی جانشین سنگ شده است.
این فلز بطور عمده و برای نخستین بار در نواحی "تل ابلیس" واقع در 17 کیلومتری جنوب شرق بردسیر از توابع شهرستان کرمان، "تپه سیلک" در حد فاصل کاشان و قم و در مناطقی از سوریه و ترکیه و عراق بدست آمده است. بر اساس کاوش های انجام شده در "تل ابلیس" و براساس تجزیه کربن 14برخی اشیاء مسی یافت شده، قدیمی ترین تمدن شناخته شده در این محل دارای تاریخی برابر با 4083سال قبل از میلاد بوده است.
امروزه مس و آلیاژهای آن جزء اصلی ترین گروه فلزات تجاری بعد از فولاد و آلومینیوم در تولید و همچنین در مصرف می باشد. از دلایل استفاده از این فلز می توان به هدایت الکتریکی و حرارتی،مقاومت به خوردگی، چکش خواری، خواص تابکاری قابل کنترل و مشخصه های لحیم کاری و اتصال و رنگ ظاهری اشاره نمود.
این محصولات غیر مغناطیس هستند، با روش های قوس الکتریکی و گازقابل جوشکاری می باشند و به راحتی آبکاری می شوند. در سال 1363 در زمینی به مساحت 1000 هکتار و در 12 کیلومتری جنوب غربی کرمان اولین اقدام برای تاسیس صنایع مس شهید باهنر انجام و در 22 بهمن 1367 اولین کارخانه راه اندازی شد.
این شرکت که در نیمه دوم سال 1370 بطور کامل راه اندازی گردید، در نزدیكی بزرگترین و غنی ترین معادن مس خاورمیانه، بزرگترین مجتمع صنعتی ارتباط دهنده معادن مس و روی با صنایع تولیـدی كشور بشمار رفته و شامل 4 كارخانه ذوب و ریخته گری، اكستروژن و كشش، نورد و سكه ز نی می باشد و گسترده ترین محصولات نیمه تمام مسی و آلیاژهای مس را بصوت ورق، تسمه و فویل، لوله و مقاطع تولید می كند.محصولات شرکت مطابق با استانداردهای جهانی تولید و علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی به کشورهای مختلف جهان از جمله آلمان، فرانسه، انگلستان، اسپانی ا، چین، تایوان، ویتنام، تایلند و کویت صادرمی گردد.

برندهای شرکت مس باهنر
نوع شرکت صادرکننده
محصولات ورق و لوله
سال تاسیس 1375
استانداردها استاندارد ISO
شناسه آگهی: 34
نمایش داده شده: 4137
انقضا: ۱۶:۲۱ ۰۵-۱۰-۱۳۹۹
تاریخ انتشار ۱۶:۴۵ ۲۸-۰۹-۱۳۹۴
021-82166000http://www.csp.ir/
تهران, ایران
تهران-میدان ونک-خیابان گاندی جنوبی-کوچه هفتم (پالیزوانی)-پلاک 19
موقعیت مورد نظر در نقشه ممکن است دقیق نباشد

موارد مرتبط

بیش از دو دهه تجربه در تولید
  • صادرکننده
اولین تولید کننده شیشه و بلور در ایران ...
  • صادرکننده
  • شوگا
نیم قرن تجربه و تلاش
  • صادرکننده

موارد موجود در منطقه جغرافیایی

بیش از دو دهه تجربه در تولید
  • صادرکننده
اولین تولید کننده شیشه و بلور در ایران ...
  • صادرکننده
  • شوگا
نیم قرن تجربه و تلاش
  • صادرکننده